Спортивне харчування

Хіт продажу
Противокандидний комплекс, Now Foods, Candida Support, 90 капсул
На складі
680 грн
Таурин, Now Foods, Taurine, 100 капсул, 1000 мг
На складі
525 грн
Детоксмаг, Бішофіт-Mg, Detoxmag, 100 мл
На складі
100 грн
Новинка
Батончик енергетичний - Nutrend energy bar (кокос) 60g
На складі
50 грн
Новинка
Триптофан, L-Tryptophan - HaYa 500 мг 60 капс
На складі
440 грн
Новинка
GABA - HaYa 500 мг 100 капсул
На складі
350 грн
Новинка
BCAA X в порошку 10Х Nutrition Euro Food Technology KFT, кола 300 г
На складі
700 грн
Новинка
Аргінін Arginine AKG, ExTrifit, 1000 мг, 100 капсул
На складі
500 грн
Новинка
Smash Energy UP 500 ml Nutrend cola
На складі
65 грн
Новинка
Smash Energy UP 500 ml Nutrend green
На складі
65 грн
Новинка
Протеїновий батончик, Sporter Zero One, mocha cappuccino
На складі
42 грн
Новинка
Харчова добавка BCAA shot 60 ml BioTechUSA lime
На складі
1 268 грн
Новинка
Протеїновий батончик, Sporter Zero One, tiramisu
На складі
42 грн
Новинка
Протеїновий батончик, Sporter Zero One, raspberry cheesecake
На складі
42 грн

Купити спортивне харчування у Львові та Україні

Схуднути, набрати м'язову масу, стати більш витривалим та сильним — ми займаємося спортом, щоб отримати такі бажані результати. Проте для досягнення прогресу не достатньо лише відвідувати спортзал. Вагому роль відіграє наш раціон. Він має бути збалансованим та збагаченим корисними речовинами, містити достатню кількість білків, жирів та вуглеводів. Корисне доповнення до щоденного меню — це спортивне харчування. 


Магазин спортивного харчування Nutrix пропонує вашій увазі сертифіковану продукцію від світових брендів: Optimum Nutrition, Ultimate Nutrition, BSN, Biotech USA. А для того, щоб полегшити вам вибір, ми підготували для вас корисні поради.

Що таке спортивне харчування та кому воно потрібне?

Це харчові добавки, які продаються у вигляді напоїв, порошків, гелів, таблеток, батончиків. Основна функція — покращення спортивних результатів та заповнення прогалин в раціоні спортсмена. До складу спортхарчу можуть входити протеїни, жироспалювачі, вітаміни, мінерали, амінокислоти. 


Кому необхідне спортивне харчування:

 • професійним спортсменам (гімнастам, легкоатлетам та іншим);

 • чоловікам та жінкам, які займаються силовими тренуваннями;

 • тим, хто активно тренується, відновлюється після травми, прагне досягти поставлених цілей швидко та ефективно.


Таким чином, спортивне харчування потрібне не лише для професійних спортсменів, а й для тих, хто займається силовими тренуваннями, плаванням, гімнастикою, бігом для себе. Це — корисний додаток до основного раціону. 


Основна перевага спортивного харчування полягає в тому, що воно швидко засвоюється та допомагає легко компенсувати недостатність тих чи інших корисних речовин, підвищити витривалість організму, прискорити результати від спортивних занять. 

Види спортивного харчування

Все різноманіття спортивного харчування можна розділити на дві великі категорії за призначенням:

 1. Ергогенні добавки — вживаються для підвищення працездатності та покращення спортивних результатів. 

 2. Біоактивні добавки — вітаміни, амінокислоти, засоби на рослинні основі. Робота цієї груби засобів направлена на покращення стану організму, компенсації тих чи інших дефіцитів.


Найчастіше, спортсменами застосовується спортивне харчування другої групи. Зокрема, це: 

 • Вітамінні комплекси – зміцнюють імунітет, підвищують тонус, сприяють покращенню самопочуття та компенсують недостатність тих чи інших важливих речовин в організмі. 

 • Жироспалювачі – допомагають печінці розщеплювати надлишки жиру. Найпопулярніший жироспалювач — L-карнітин.

 • Амінокислоти – сприяють швидкому відновленню м’язів після фізичних навантажень, а також сприяють здоровому функціонуванню організму спортсмена. Наприклад, амінокислота глютамін збільшує в організмі людини кількість гамма-аміномасляної кислоти, необхідної для адекватної роботи мозку. 

 • Гейнери – білок високої якості + вуглеводи. Допомагають наростити м'язову масу.

 • Креатин – речовина, яка спрямована на насичення організму енергією. 


У кожної людини —  унікальні спортивні цілі, фізіологія та потреби організму. Тож не  існує єдиної добавки, яка задовольнить запити кожного. Тож перед тим, як обирати спортхарч, чітко визначтеся зі своїми цілями. Можливо, ви хочете схуднути, або навпаки — набрати м'язову масу. А може — зробити тренування більш ефективними, а організм — витривалішим? Це дуже важливий пункт. 

Вибір спортивного харчування: що варто врахувати?

Важливо пам'ятати, що спортивне харчування не працює саме по собі. Воно — лише доповнення до збалансованого, багатого білками, корисними жирами та складними вуглеводами раціону. 


Як побудувати раціон для жінок:

 • білки — 25%

 • вуглеводи — 50%

 • жири — 25%


Приблизна пропорція в раціоні для чоловіків дещо відрізняється:

 • білки — 15%

 • вуглеводи — 60%

 • жири — 15%


Тепер перейдімо безпосередньо до спортивного харчування. Обирати спортивні добавки варто залежно від складності тренувальної програми та цілей, яких ви бажаєте досягнути. Це доволі індивідуальний процес, під час якого варто додатково звернути увагу на стан організму, ваш вік, наявність тих чи інших протипоказів. 


Також варто врахувати тип навантажень. Оскільки під час різних видів активності наш організм інтенсивно втрачає ті чи інші корисні речовини. Наприклад: 

 • Біг на довгі дистанції та інші тривалі навантаження — вуглеводи, вітаміни групи В, вітамін С.

 • Силові тренування — білок.

 • Бокс, гімнастика, гірськолижний спорт — білок, фосфор, вітаміну В, фосфору.

 • Плавання — жири.

 • Стрільба, фехтування — вітамін А.


Якщо ви прагнете знизити масу тіла, корисним буде спортивне харчування з високим вмістом L-карнітину. Ця речовина прискорює утилізацію жирів в організмі, покращує транспорт жирних кислот. Для набору м'язової маси спортсмени вживають протеїни та гейнери. 


Що ще варто взяти до уваги:

 • Харчові звички — наскільки різноманітний ваш раціон,  скільки поживних речовин споживаєте на день. Важливо визначити, чого саме потребує ваш організм, і на основі цього обирати добавки та спортивне харчування. 

 • Цілі тренувань — нарощування м’язів, схуднення, поліпшення витривалості, реабілітація після травм та інше.

 • Склад добавок — якщо ви страждаєте на алергію, переконайтеся, що в складі спортивного харчування, яке ви плануєте купити, відсутні популярні алергени. Зокрема, глютен, соя, білок, додаткові речовини, які використовуються для поліпшення смаку, запаху.

 • Якість компонентів — важливо, щоб спортивне харчування було сертифіковане, виготовлене надійним виробником. 


Окремо розглянемо специфіку вибору спортивного харчування для чоловіків та жінок. 

Спортивне харчування для жінок: основні правила

Тривалий час існував міф про те, що жінки рідко займаються силовими тренуваннями. Тому й інформація про те, як підібрати спортивне харчування з урахуванням особливостей жіночого організму, була обмеженою. Проте багато дівчат регулярно відвідують спортзал та тренуються не менш інтенсивно, ніж чоловіки. Спортивне харчування допоможе досягнути бажаних результатів швидше, а також допоможе підтримати здоров'я організму. 


Найчастіше, жінкам рекомендують:

 • Вітамінно-мінеральні комплекси з високим вмістом вітамінів групи В (В-12, фолієва кислота).

 • CLA і риб’ячий жир – джерела Омега-3 жирних кислот, які допомагають підтримувати здоров'я різних органів та систем організму.

 • L-карнітин – речовина, яка має жироспалюючий ефект, а також забезпечує енергією під час інтенсивних тренувань. Зміцнює серцево-судинну та імунну системи. 

 • Протеїн (білок) — необхідний при будь-яких тренуваннях, адже сприяє зміцненню м'язів, нарощуванню м'язової маси. 


Варто дотримуватися рекомендацій з вживання спортивного харчування, а також не перевищувати рекомендовані порції. А щоб вибір тих чи інших добавок був більш ефективним, проконсультуйтеся зі спеціалістами: до прикладу, з особистим тренером, нутриціологом чи дієтологом. 


Зверніть увагу: якщо ви вагітні, годуєте грудьми чи маєте хронічні захворювання, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем щодо доцільності та безпечності вживання спортивних добавок. 

Спортивне харчування у раціоні чоловіків

Зазвичай, чоловіки тренуються для набору м'язової маси, підвищення витривалості та фізичної сили. Саме тому, акцент в спортивному харчування робиться на протеїн, ВСАА-амінокислоти, які підвищують витривалість організму, Омега-3, препарати з кофеїном та L-карнітином. 

Як правильно вживати спортивне харчування?

Це залежить від особливостей конкретної добавки. Завжди необхідно дотримуватися інструкцій виробника. А якщо є така можливість — додатково проконсультуйтеся з фахівцями, які підкажуть найефективніше дозування та періодичність вживання спортхарчу.


Ось декілька універсальних порад щодо спортивного харчування:

 • Уникайте добавок  з вмістом цукру, штучних барвників та ароматизаторів. 

 • Приймайте спортивне харчування курсом, оскільки разове вживання добавки не має сенсу. Тривалість курсу залежить від типу добавки та індивідуальних особливостей вашого організму.

 • Подбайте про те, щоб спортивне харчування доповнювало ваш повсякденний раціон, компенсувало недостатність тих чи інших поживних речовин.


Обов'язково звертайте увагу на дату виготовлення та рекомендації зі зберігання спортхарчу. Ця порада здається банальною, але про неї багато хто забуває. Зберігаючись в неправильних умовах (на сонці, у вологих приміщеннях, за неправильної температури), добавки втрачають свої корисні властивості. 

Купити спортивне харчування в магазині Nutrix

Фахівці нашого інтернет-магазину допоможуть обрати спортивні добавки відповідно до типу тренувань та ваших цілей. Пропонуємо лише якісну та сертифіковану продукцію від світових брендів. Здійснюємо доставку спортивного харчування по Львову та Україні. Якщо сума вашого замовлення перевищує 1500 грн, відправляємо нашим коштом. Бажаємо продуктивних тренувань!

Nutrix © 2018 - 2023 Всі права захищені