Вітамін Е
Купити вітамін Е у Львові та Україні
Вітамін Е являється важливим розчинним жиром і одним з основних антиоксидантів, що розривають ланцюги в організмі (в плазмі крові людини та мембранах еритроцитів), оскільки тканини є основним захистом від перекисного окиснення ліпідів, що захищає клітинну мембрану від атак вільних радикалів. Крім того, вітамін Е використовується в різних продуктах, переважно в косметиці, добавках та кормах для тварин.
Вітамін Е, що зустрічається в природі (токоферол), є жиророзчинним, а це означає, що вітамін Е поглинається жиром і накопичується в ньому в нашому організмі.
Форми вітаміну Е для використання:
- Вітамін е в ампулах
- Вітамін е в капсулах
- Вітамін е розчин
Не рекомендується перевищувати добову дозу добавки вітаміну Е для здорових людей, якщо на це немає особливих показів та рекомендацій лікаря для певних обставин, таких як, наприклад, неалкогольна жирова хвороба печінки за відсутності діабету.
Добова норма вітаміну Е
Дієта вітаміну Е, що рекомендується дорослим на день :
- як для чоловіків, так і для жінок віком від 14 років і старше – становить 15 міліграмів
- з обережністю - вагітним жінкам потрібно 15 мг на день, а жінкам, що годують/годують - 19 мг на день.
Рекомендації щодо споживання вітаміну E для дітей різняться залежно від їхнього віку.
- для немовлят від 0 до 6 місяців -5 мг вважається достатнім, оскільки вітамін Е є звичайним компонентом грудного молока, і дитячі суміші також зазвичай збагачені цим вітаміном.
- Діти старшого віку та віком від 9 до 13 років повинні отримувати 11 мг вітаміну Е з їжею на день.
Навіщо потрібен вітамін Е?
Як антиоксидант, вітамін е, який міститься в рослинних оліях, таких як соняшникова та сафлорова олія, а також в інших харчових продуктах, включаючи насіння, горіхи та листову зелень, допомагає захистити нас від молекул, так званих вільних радикалів, які можуть пошкодити наші клітини. Вітамін E також важливий для здоров'я серцево-судинної системи, особливо для підтримки широких кровоносних судин та запобігання згортанню крові, що може призвести до серцево-судинних захворювань та серцевих нападів.
Вітамін Е, що приймається з вітаміном С, бета-каротином та цинком, уповільнює прогресування вікової дегенерації жовтої плями, що відповідає за чіткість зору. В цілому відомо, що вітамін Е захищає клітини очей, а також інші клітини тіла від пошкоджень і, отже, може допомогти запобігти втраті зору.
Враховуючи його корисні властивості, вітамін е тривалий час вважається як можливий засіб профілактики. Доведено, що приймання вітаміну у вигляді добавок може допомогти запобігти всьому, від раку до серцевих захворювань.
Які продукти містять вітамін Е?
Офіційно дієтологи повністю погоджуються з тим, що вітамін Е безпечний і корисний при вживанні з їжею. Чудовими природними джерелами є:
- Олія із зародків пшениці. За офіційними даними однієї столової ложки олії зародків пшениці, яка витягується із зародків зерна пшениці, достатньо щоб задовольнити рекомендовану добову норму вітаміну Е.
- Насіння соняшника. Хоча багато видів насіння містять вітамін Е, насіння соняшника явно перемагає. Усього в жменьці, або близько 2 унцій (56.69 грам), достатньо вітаміну Е, щоб відповідати 15 мг добової норми вітаміну Е, що рекомендується.
- Мигдаль, Фундук, Кедрові горіхи, Арахіс - добрі джерела вітаміну Е.
- Соняшникова, сафлорова та кукурудзяна олія.
- Арахісова олія та інші горіхові олії.
Горіхи та горіхове масло також є відмінним вибором, щоб отримати більше вітаміну Е. Вітамін Е також міститься в ряді інших овочів та фруктів, від авокадо до ківі, у шпинаті.
Слід урізноманітнити свій раціон, щоб отримувати необхідні організму поживні речовини, такі як вітамін Е в продуктах та харчових добавках (Дивись Вітамін е ціна).
Дефіцит вітаміну Е
Справжній дефіцит вітаміну Е трапляється рідко. Однак він може виникати у таких груп людей:
– Людям, які погано засвоюють жир.
- Недоношені діти.
- Люди, які дотримуються дієти з дуже низьким вмістом жирів.
- Деякі категорії людей, які отримують мало вітаміну Е у своєму раціоні.
Люди з дефіцитом вітаміну E можуть страждати від проблем із зором, м'язової слабкості, дегенеративного захворювання нервової системи, званого атаксією, та порушення імунної функції.