Вітамін А

Новинка
Жіночі мультивітаміни 10X nutrition 60 таб
На складі
430 грн
Вітамін А, Now Foods, Vitamin A, 10000 IU, 100 капсул
Під замовлення
184 грн
Новинка
Вітамінний комплекс+Женьшень Ginseng vita-complex OLIMP 30 caps
Під замовлення
189 грн
Новинка
Вітаміни і мінерали Beta Solar Sport Edition OLIMP 30 caps
Під замовлення
266 грн
Новинка
Вітаміни і мінерали, Beta Solar OLIMP, 30 caps
Під замовлення
335 грн
Новинка
 Антиоксиданти Anti-OX Power Blend OLIMP 60 caps
Під замовлення
1 216 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Iso Plus+ L-Carnitine 35g sachet (апельсин)
Під замовлення
43 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Iso Plus powder (апельсин)	700 g
Під замовлення
471 грн
Вітаміни та мінерали Beta Carotene SCITEC NUTRITION 90 caps
Під замовлення
0 грн
Вітамін А, Vitamin A, Now Foods, 25,000 МО, 250 желатинових капсул
Під замовлення
491 грн
Вітамін A 3000 мкг, Bluebonnet Nutrition, 100 желатинових капсул
Під замовлення
230 грн
Вітамін А 10000 IU, Source Naturals, 250 таблеток
Під замовлення
356 грн
Вітамін А, Vitamin A, Nature's Plus, 10,000 МО, 90 таблеток
Під замовлення
200 грн

Купити вітамін А у Львові та Україні

Вітамін А - це жиророзчинний елемент, який відіграє життєво важливу роль для людини, його ще називають - ретинол ацетат.

Вітамін А - основний елемент у лікуванні захворювань шкіри та її механічних пошкоджень. Здорове волосся, шкіра та нігті - це все заслуги вітаміну А, адже саме він допомагає організму виробляти колаген та еластин.

У свою чергу, мікроелементи групи А складаються з ретиноїдів та каротиноїдів, що у певних пропорціях розподіляються по тілу, здебільшого зосереджуючись у печінці. І тому їх рівень в організмі впливає на стан багатьох органів.


Вітамін А в продуктах

Вітамін А у формі ретинолу спостерігається у продуктах тваринного походження:

 • Печінка;
 • Печінка риби, тріски;
 • Ікра білуги зерниста;
 • Жовток яєць;
 • Масло вершкове;
 • Тверді сорти сиру;
 • Жирні сорти м’яса і риби.


Вітамін А у формі каротиноїдів міститься є у рослинних продуктах:

 • Морква;
 • Петрушка;
 • Шпинат;
 • Селера;
 • Черемша;
 • Шипшина
 • Цибуля-перо;
 • Салат;
 • Червоний болгарський перець;
 • Абрикоси;
 • Гарбуз;
 • Томати.


Дефіцит вітаміну А

Найбільш виразною ознакою нестачі вітаміну А є погіршення гостроти зору, зокрема здатність очей адаптуватися до темряви, кон'юнктивіт, запалення слизової оболонки ока та інші проблеми.

Важливими тригерами та показниками дефіциту є значна сухість шкіри, зуд, висипання, порушення процесів загоєння ран, повільне відновлення після обмороження, загострення псоріазу та захворювань поверхні епітелію, екзема.

Обличчя в першу чергу сигналізує про гіповітаміноз надмірною пігментацією, зневодненням шкіри, яскравими ознаками старіння. Надмірне випадання волосся та лупа - очевидні признаки дефіциту. Окрім цього, серед симптомів помічається зниження імунітету - імунодефіцит, загострення хронічних захворювань дихальної системи, кишківника, проблеми опорно-рухового апарату (ламкість кісток), порушення роботи репродуктивних органів.


Вітамін А добова норма для людей різного віку

Добова норма вітаміну А залежить від вікового періоду, тобто для дитини норма буде одна, для дорослого зовсім інша. Від народження кожна особа потребує вітамін А для гармонійного розвитку, нижче наведені дози, які необхідні дітям:

 • Діти від 0 до 6 місяців – 400 – 600 мкг;
 • Діти 7 - 12 місяців – 500 – 600 мкг;
 • Діти 1 - 3 років – 300 – 600 мкг;
 • Діти 4 - 8 років – 400 – 900 мкг;
 • Діти 9 – 13 років – 600 – 1700 мкг.


Починаючи з 14 років норми споживання вітаміну А будуть залежати від статі, що пов’язано з особливостями та різним функціонуванням організмів.

Таблиця. Добова норма вживання вітаміну А


Вік   
            Чоловіки       
                   Жінки
14 – 18                            
19 – 70                             
70 років і старше                 
Вагітні жінки    
Період лактації   
           900 – 2800 мкг                     
            900 – 3000 мкг          
          1000 – 3000 мкг           
           1500 – 4000 мкг
          1800 – 4500 мкг
                  700 – 2800 мкг
           700 – 3000 мкг
                   900 – 3000 мкг
                   1500 – 4000 мкг
                   1800 – 4500 мкг


У списку подано дві цифри, перша - це оптимальна кількість вітаміну А, для людини на добу. Друга цифра - це максимально допустима кількість вітаміну А в добу.

Якщо ж людина не отримує необхідну кількість вітаміну А з їжею, у неї може розвинутись дефіцит, який призведе до різного роду захворювань.


Користь вітаміну А

Функції вітаміну А спрямовані на загальне зміцнення організму, зокрема він стимулює роботу залоз, які захищають від інфекцій, бере участь в обміні мінералів в організмі (саме це впливає на стан кісток), зміцнює слизові оболонки шлунка та дихальних шляхів.

Лій (шкірний жир), що починає виділятись на голові, змащує поверхню і таким чином вітамін А для волосся здійснює зволожуючу дію - зникає сухість та ламкість.

Та найважливішим є вплив цього вітаміну на епітелій: він сприяє поділу клітин та їхньому оновленню - регенерація в тканинах стимулює зникнення пігментних плям та повертає еластичність.

Також результатом дії вітаміну А для шкіри є зникнення ознак старіння та зменшення комедонів. Для людей з акне це необхідність, адже окрім запальних процесів, цьому захворюванню також характерне утворення рубців та плям на місці висипання. У таких випадках дерматологи часто рекомендують препарати з ретинолом для вжитку на обличчі, проте при неправильному дозуванні це може призвести до дерматиту та надмірної сухості і чутливості.

Саме тому для запобігання побічній дії, варто вживати вітаміни А в капсулах - таким чином речовина легко поглинається кишківником та постачається у всі органи з кров’ю відповідно до потреб організму.

Будь-який гіповітаміноз виявляється порушеннями функцій внутрішніх систем, тому важливо слідкувати за вмістом вітамінів у клітинах за допомогою лабораторних аналізів. Стан здоров’я загалом залежить від багатьох чинників - оптимальний час сну, збалансоване харчування, уникнення стресів, гігієна та догляд за тілом, клімат та спосіб життя. Та часто ми і не здогадуємось, що за втомою ховається відсутність необхідних вітамінів, зокрема подібні симптоми можуть вказувати на нестачу вітаміну А.

Важливо не лише відстежувати симптоми, але й консультуватись з лікарем, оскільки неприємні побічні наслідки бувають і від надмірного вживання речовин.

Особливо важливо правильно визначити дозування для дітей, оскільки недостатня кількість вітаміну А призводить до затримки росту та ослабленого імунітету, а передозування впливає на зниження апетиту.

Ми рекомендуємо уважно підходити до вибору виробника та детально вивчати склад, адже дуже важливо купити вітамін А відповідної якості, уникаючи підробок. Саме тому, на нашому сайті представлені сертифіковані вітаміни в ампулах та вітаміни в капсулах, що визнані на світовому ринку та зарекомендували себе бездоганною репутацією та відгуками клієнтів.

Nutrix © 2018 - 2023 Всі права захищені