Вітаміни і мінерали
Купити вітаміни і мінерали у Львові та Україні
Вітаміни і мінерали це важливі поживні елементи, що необхідні людському організму для правильного збалансованого харчування. Існує безліч мікроелементів, які позитивно впливають на загальне здоров'я. Як вітаміни, так і мінерали у своїй сукупності здатні виконувати тисячі різних функцій в системі людини.
Вітаміни і мінерали можна отримувати з продуктів харчування, таких як молоко, зернові, овочі і морепродукти. Раціон, збагачений вітамінами і мінералами, допомагає гормону росту, розвитку тіла і нормальному функціонуванню мозку, а також нервової системи.
Чому вітаміни і мінерали важливі
Вітаміни і мінерали потрібні для нормального функціонування організму. Вони дають енергію, допомагають з настроєм і зберігають нашу шкіру здоровою. Важливо отримувати вітаміни і мінерали для дітей вже з малих років, щоб допомогти зміцненню і зростанню кісток. Також треба переконатися, що вітаміни і мінерали для чоловіків поступають в достатній кількості, сприяючи виробленню тестостерона і розвитку мускулатури.
Вітаміни і мінерали для жінок вкрай важливі під час грудного вигодовування і вагітності. У літніх людей з віком стає менше ресурсів, необхідних для засвоєння вітамінів. Оскільки це стає важкодоступним, людині можуть знадобитися вітаміни і мінерали для дорослих у формі добавок, щоб підтримувати організм.
Також, деякі ліки можуть втручатися в те, як корисні речовини засвоюються, і, відповідно, збільшити потребу в вітамінах і мінералах, які не поступають в достатній кількості з їжею. Наприклад, ліки, що приймаються при хворобі Паркінсона, знижують рівень калію і вітаміну В6 в організмі, а тривале використання ліків при діабеті 2-го типу зменшує рівень вітаміну В12.
У чому різниця між вітамінами і мінералами?
Вітаміни
Вітамін був відкритий Казимиром Функом в 1884 році, який виявив, що ця речовина сприяє ростуі підтримці людського організму.
Вітаміни стають каталізатором у виробленні енергетичних ресурсів, правильно використовуючи жири і вуглеводи. Тіло не здатне функціонувати без вітамінів, і робити вітаміни самостійно воно теж не може (за винятком B3 і D). Вітаміни захищають клітини від пошкоджень, викликаних хімічними речовинами, а також уповільнюють старіння і в'янення шкіри, регулюють обмін речовин.
Саме тому в необхідних організму кількостях вітаміни можна отримати з добавок, пігулок, порошків і капсул. Також життєво необхідні вітаміни і мікроелементи можна отримувати з раціону.
Існує 13 вітамінів, що дають енергію і здоров'я людині.
Вітаміни є двох типів: водорозчинні і жиророзчинні.
Мінерали
Окрім вітамінів, людському організму для оптимального рівня здоров'я потрібно декілька мінералів. Дефіцит мінералів часто є причиною таких симптомів, як втома, поганий сон, апатія і відсутність концентрації уваги.
Для підтримки хорошого самопочуття треба два типи мінералів: макромінерали, які потрібно у великих об'ємах, і мікроелементи, що вимагаються в менших об'ємах. Макромінерали включають натрій, кальцій, магній, хлорид, фосфор, калій і сірку. Мікроелементи включають залізо, марганець, мідь, йод, цинк, кобальт, фторид і селен.
Вітаміни і мінерали в продуктах
Вітаміни:
- Вітамін А: яйця, м'ясо, морепродукти, молочні продукти, збагачені злаки, капуста, червоні, жовті і помаранчеві рослинні продукти.
- Вітамін В1: субпродукти, горіхи, насіння, цілісні зерна, збагачені зерна, бобові, горох.
- Вітамін В2: молочні продукти, субпродукти, листова зелень, нежирне м'ясо, бобові.
- Вітамін В3: яйця, морська риба, птиця, бобові, авокадо, картопля.
- Вітамін B5: овочі сімейства капустяних, молоко, гриби, бобові, сочевиця, картопля, солодка картопля.
- Вітамін B6: м'ясо і птиця, горіхи, авокадо, банани, бобові.
- Вітамін B7: шоколад, яєчні жовтки, бобові, горіхи, молочне молоко, свинина, дріжджі.
- Вітамін B9: брокколі, листова зелень, капуста, пивні дріжджі, сочевиця, апельсини.
- Вітамін В12: яловичина, лосось, тунець, сардини, яйця, дріжджі.
- Вітамін С: цитрусові, зелений і червоний перець, ківі, полуниця, диня, помідори.
- Вітамін D: риба, яйця, печінка, яловичина, тріска, куряча грудка.
- Вітамін Е: арахіс, мигдаль і фундук, насіння, соняшникова олія, спаржа, червоний перець.
- Вітамін K: птиця, свинина, капуста, шпинат, руккола, капуста і зелень ріпи.
Мінерали:
- Кальцій: молочні продукти, кунжут, мигдаль, часник, насіння.
- Фосфор: м'ясо, яйця, морепродукти, йогурт, фініки, сир.
- Магній: шпинат, бобові, авокадо, листові зелені овочі, горіхи.
- Залізо: устриці, червоне м'ясо, сочевиця, темний шоколад.
- Марганець: мідії, тофу, нут, ананас, бобові.
- Мідь: цільнозернові, молюски, горіхи, насіння.
- Йод: риба і морепродукти, сир, йогурт, молоко.
- Цинк: устриці, омари, свійська птиця, молочні продукти.
- Кобальт: міститься у вітаміні В12.
- Фтор: морепродукти, кава і чай, продукти з використанням фторованої води.
- Селен: тунець, бобові, яйця, палтус, свинина, креветки.
- Сірка: індичка, креветки і мідії, редис, сухофрукти, брюссельська капуста, пиво.
- Хлорид: кухарська і морська сіль, латук, оливки, морські водорості, помідори.
- Натрій: м'ясо, сир, риба і морепродукти, молочні продукти, кешью, корінь імбиру.
Як вибрати вітаміни і мінерали
Добавки випускають в різних формах і комплексах : порошках, капсулах, пігулках, у вигляді мармеладних фігурок і так далі. Варто вітаміни і мінерали купити Україна, які буде зручно приймати і брати з собою.
Також треба уважно вивчити склад і дізнатися чи є допоміжні речовини, що, поза сумнівом, буде плюсом. У вітаміни і мінерали комплекс найчастіше склад підбирається з речовинами, які не конфліктують між собою.
Перевірити знаки якості і відгуки на виробника і препарат буде не зайвим.
Перш ніж вітаміни і мінерали купити обов'язково варто проконсультуватися з лікарем, щоб дізнатися якого саме вітаміну і/або мінералу треба у більшій кількості.