Вуглеводи
Купити вуглеводи у Львові та Україні
Для того, щоб відчувати себе здоровим і енергійним, в організм мають надходити всі поживні речовини. Тому, в щоденному раціоні мають бути продукти, що містять в собі вуглеводи, білки та жири. Це основні сполуки, які, як звичайна людина, так і спортсмен, мають вживати для підтримання здоров’я і активності.
Як відомо, левову частину калорій ми отримуємо від вуглеводів. Вони є джерелом енергії та бадьорості на цілий день, а також при занятті спортом.
Але, чи дійсно потрібні вуглеводи? Як швидко поповнити організм вуглеводами та не набрати вагу?
Чи корисне спортивне харчування, вуглеводи які входять в такі суміші?
Які бувають вуглеводи
Багато людей постійно себе обмежують в вуглеводах, оскільки вони збільшують вагу. Постійні заняття в тренажерному залі, безвуглеводні (кето) дієти і відмова від продуктів, які містять вуглеводи. Чи дійсно ці речовини такі шкідливі і які саме можна вживати?
Вуглеводи - це органічні сполучення, що складаються з різних молекул і містять в собі атоми кисню, вуглецю, водню та цукру.
Хімічна класифікація вуглеводів :
- моносахариди - місять одну сполуку цукру (глюкоза, фруктоза, галактоза);
- дисахариди - об’єднують два простих цукри в ланцюг (глюкоза і фруктоза створюють сахарозу).
- олігосахариди - це сполучення до 10 сахаридів;
- полісахариди - складаються з більше ніж 30 моносахаридів (крохмаль, целюлоза);
В залежності від швидкості надходження в кров та типу цукру, вуглеводи поділяються на:
- Прості (швидкі) - це моносахариди та дисахариди, а також олігосахариди. При вживанні дуже швидко перетравлюються і підвищують рівень цукру в крові.
- Складні вуглеводи - це полісахариди. Дуже повільно засвоюються в організмі, тому і рівень цукру не підвищується. Організм довго відчуває ситість і не потребує знову їжі.
Вуглеводи - це основне джерело енергії для організму і підтримка для м’язів для людей, які активно займаються спортом.
Згідно з рекомендаціями медиків, вуглеводи мають бути в раціоні кожної людини до 50% від всіх калорій щодня. Для діабетиків прийнятна низьковуглеводна дієта, а для людей, які постійно тренуються, потрібен запас швидкими та повільними вуглеводами. Спортсменам рекомендується вживати вуглеводи до тренування, через те, що вони при навантаженнях перетравлюються. А після занять краще з’їсти продукти зі складними вуглеводами, коли організм нарощує м’язи.
Для швидкого поповнення організму вуглеводами перед заняттями чи після важких тренувань, спортсмени вуглеводи купити можуть в магазинах спортивного харчування та аптеці Nutrix. Продаються комплекси з вуглеводами у вигляді порошків, напоїв та таблеток. Але, варто, правильно їх приймати, щоб вони працювали на користь, а не приносили шкоду організму.
Так які ж є вуглеводи в харчових продуктах? Практично у всіх продуктах містяться вуглеводи, лише у тваринній їжі їх немає. Винятком є молоко, в якому міститься лактоза (простий вуглевод). В продуктах рослинного походження більшість складних вуглеводів, лише в деяких фруктах є прості сполуки (бобові, овочі, клітковина, злакові). В продуктах, які виробляють і проходять термообробку, багато саме простих вуглеводів (цукор, хліб, солодощі, випічка). Вживати швидкі вуглеводи можна, але краще в першій половині дня, коли після сну організм потребує глюкози.
Для чого потрібні вуглеводи
Вуглеводи потрібні людям для підтримання енергії в організмі. При надходженні в організм, глюкоза перетворюється на глікоген, який підтримує рівень цукру в крові та допомагає функціонуванню всіх органів. При тривалих фізичних навантаженнях, глікоген допомагає організму зберігати рівень енергії.
То які потрібні вуглеводи для людей, які займаються спортом і як основні функції вуглеводів?
Якщо людина займається активним видом спорту і кожного дня отримує важкі навантаження, вуглеводи обов’язково потрібні. Адже м’язи ростуть не від білка чи жирів, а від вживання вуглеводів. І отримувати щодня потрібно до 60% вуглеводів. Вуглеводи в спорті - це важливе спортивне харчування. Адже отримувати органічні речовини можна не лише с продуктами, а і з комплексами чи напоями, які містять потрібну кількість вуглеводів.
Корисні властивості вуглеводів для організму
- виступають джерелом енергії для всього організму;
- приносять користь для мозку;
- допомагають травленню (складні вуглеводи);
- контролюють рівень цукру в крові;
- сприяють роботі серцево-судинної системи;
- активізують ріст м’язів після тренувань.
Звичайно, всі корисні функції вуглеводів від складних органічних речовин. Насамперед необроблені продукти рослинного походження найбільше корисні, ніж продукти, які пройшли термічну обробку із простими вуглеводами.
Вживаючи вуглеводи, варто пам’ятати, що надмірне вживання призводить до зайвої ваги і порушення рівня цукру в крові, а безвуглеводна дієта шкідливо впливає на роботу серця і печінки.
Люди, які активно займаються спортом і фізичними навантаженнями не повинні себе обмежувати у вуглеводах, адже це - джерело енергії для м’язів. Тому, при неможливості вживати вуглеводи в їжі, варто купувати спортивні суміші з правильним вмістом вуглеводів.