Багатокомпонентні протеїни

Купити багатокомпонентні протеїни у Львові та Україні

Комплексний (який також називають багатокомпонентним/мультикомпонентним) протеїн - це суміш, що складається з декількох інгредієнтів, які поєднують у собі деякі види протеїнового білку різної швидкості засвоєння: "повільною" і "швидкою". Тоді як "повільний" протеїн засвоюється за декілька годин (від 6 до 12 годин), дозволяючи м'язам поступово вбирати корисний білок, "швидкий" протеїн здатний розщеплювати амінокислоти приблизно за півгодини, що сприяє швидкому загоєнню м'язової тканини відразу після тренування.

Також, в протеїнові комплекси включають додаткові вітаміни і мінерали в якості допоміжних речовин, роблячи такий багатокомпонентний "коктейль" украй корисним, зручним і універсальним.


Комплексний протеїн для чого потрібен

Білок є невід'ємною частиною збалансованого харчування. Із-за високої концентрації білку в протеїнових порошках така добавка є низькокалорійним, маложирним і низьковуглеводним способом додати більше білку у свій раціон. Ви можете додати багатокомпонентний протеїн у свій раціон з наступних причин:

- Набір м'язової маси: білок потрібний для нарощування і підтримки м'язової маси. Оскільки вони оброблені, протеїнові порошки містять більше амінокислот, ніж білкові продукти. Ці амінокислоти потрібні для відновлення м'язів і зростання.

- Втрата ваги: завдяки високому вмісту білку в порошкових добавках, додавання однієї або двох ложок до ваших смузі, млинців, випічки або коктейлів може допомогти в швидкій втраті ваги, збільшуючи спалювання калорій, підвищуючи почуття ситості і зберігаючи м'язову масу.

- Харчові добавки: незалежно від того, чи ведете ви активний спосіб життя, чи є ви веганом або вегетаріанцем, або дотримуєтеся строгого режиму тренувань, ви можете виявити, що вам треба більше білку у вашому раціоні. Протеїновий коктейль або смузі можуть стати поживною заміною їжі, якщо змішати їх з фруктами, овочами і корисними жирами.


Склад протеїнового комплексу

З самої назви "багатокомпонентний", стає зрозуміло, що до складу комплексу входить відразу декілька видів білку з різною мірою засвоюваності. Найпопулярніші з них:

Сироватковий білок.

Часто в комплексний протеїн додають відразу декілька видів сироваткового протеїну. Сироватка складає приблизно 20 відсотків білку в коров'ячому молоці, швидко всмоктується, має найвищий вміст амінокислот з розгалуженим ланцюгом, у тому числі приблизно 11% лейцину і 9% ізолейцину і валіну. Ідеально підходить для роботи на рельєф.

Казеїновий білок.

Коров'яче молоко складається приблизно на 80% з казеїнового білку. Казеїн сприяє швидкому набору м'язової маси, прискорюючи м'язове зростання під час фізичних вправ і після. Має повільну швидкість засвоєння.

Яєчний білок.

Є другим за величиною джерелом лейцину, BCAA. Багатий амінокислотами, що насичують кров киснем. Підвищує синтез білку, впливає на виділення анаболічних гормонів.

Соєвий білок.

Має високий вміст глутаміну, допомагає регенерації м'язів, прискорює вироблення гормонів щитовидної залози і допомагає поживним речовинам потрапити в м'язові тканини. Має повільну засвоюваність.

Яловичий білок.

Отримують шляхом гідролізу з яловичини високої якості. Є потужним джерелом креатину, вітаміну B і заліза, які дають достатньо енергії м'язам, при цьому маючи високу засвоюваність.

У веганських і вегетаріанських аналогах комплексний протеїн має компоненти, що складаються з білків кіноа, горохового, бурого рису і білку, отриманого з насіння гарбуза.

Також, для кращої всмоктуваності і посилення компонентів, до складу додаються різні мінерали, амінокислоти, мікроелементи і вітаміни. У складі також іноді можна зустріти Омега- 3 і ензими, для прискорення хімічних реакцій і що допомагають засвоєнню. Часто для поліпшення смаку додаються ксиліт і стевія, проте вони є продуктами природного походження і не шкодять організму. Жири і вуглеводи в продукті варіюються від виробника до виробника, і якість продукту можна оцінити саме по найменшій їх кількості в складі.

Пропорції і складові в комплексах можуть мінятися, але суть багатокомпонентного протеїну залишається тією ж - поєднання в одному продукті різна кількість типів білку, які доповнюватимуть один одного, виконуючи свої основні функції.


Як приймати комплексний протеїн

Звичайна денна доза - 1-2 мірних ложки протеїну 1-2 рази в день, між їдою.

Протеїн багатокомпонентний буде особливо ефективний вранці після сну або увечері перед сном, а також до або після тренування.

Найправильнішим варіантом буде дотримуватись інструкції від виробника на упаковці і відштовхуватися від потреб у білці у вашому конкретному випадку, оскільки багато що залежить від ваги і цілей, тому як дозування для спортсменів і тих, хто сидить на дієті буде різна.


Як вибрати багатокомпонентний протеїн

Ось декілька порад:

Звертайте увагу на бренд. Відомі бренди працюють на репутацію, використовуючи високоякісну сировину для своїх продуктів і ідеальний баланс інгредієнтів. Комплексний протеїн ціна також залежатиме від популярності бренду.

Особливості. Додаткові амінокислоти і корисні мінерали не завжди є присутніми в комплексах протеїну, але їх наявність буде перевагою.

Рейтинги і відгуки. Допоможуть зорієнтуватися і комплексний протеїн купити по своїх запитах.

Наявність декількох компонентів. Протеїни багатокомпонентні означають, що в складі має бути саме поєднання різних протеїнів зі швидкими і повільними білками. Так, приміром, якщо в складі з протеїну є тільки сироватковий ізолят і концентрат, то він не є багатокомпонентним. В той же час, якщо в комплексі є декілька видів сироваткового протеїну, це стане для нього великим плюсом.


Протипоказання до прийому

Перш ніж багатокомпонентний протеїн купити, потрібна консультація дієтолога, який підкаже кращі варіанти по прийому і аналізи на визначення алергії на які-небудь компоненти.

Протеїн не варто приймати людям з хронічними захворюваннями нирок і печінки, а також людям з непереносимістю лактози.

Nutrix © 2018 - 2022 Всі права захищені