На рослинній основі
Купити веганський протеїн у Львові та Україні
З кожним днем стає все важче уявити наше життя без спортивних тренувань. Все більше людей долучаються до різних видів спорту. Регулярні тренування дозволяють покращити стан здоров’я і набути привабливу фігуру. Проте досягти бажаного результату не так просто. Тому на допомогу приходить спортивне харчування. Його великий асортимент дозволяє врахувати індивідуальні особливості та потреби кожної людини. Найпопулярнішим серед добавок вважається протеїн. Джерелом якісного протеїну є не лише продукти тваринного походження, а й існує рослинний протеїн.
Найкращий рослинний протеїн впливає на ріст та захист м’язової маси, тому його використовують, як протеїн для набору маси. Він підходить для вегетаріанців та веганів, а також для людей з непереносимістю лактози. До прикладу гречка, кіноа, соєвий та конопляний протеїн містить всі 9 незамінних амінокислот, тому їх відносять до групи комплексних протеїнів, які не потребують доповнення. Решта рослинних протеїнів не мають у своєму складі всіх амінокислот, тому створюються багатокомпонентні рослинні протеїни, які доповнюють один одного по вмісту амінокислот.
Для підтримки правильного функціонування розвитку та відновлення організму після тренувань, білок є необхідним макроелементом. Протеїн з рослин у своєму складі має набір амінокислот, незамінних для людського організму. Часто рослинний білок використовують у своєму раціоні вегетаріанці та вегани. Проте перед тим як протеїн рослинний купити, необхідно врахувати, що пропорції амінокислот мають властивість порушуватись, через наявність амінокислот - обмежувачів. Обмежуюча амінокислота - це невелика кількість незамінних амінокислот, яка має властивість перешкоджати правильному синтезу білка в людському організмі. Тому необхідно обов’язково враховувати цей момент і отримувати весь набір екзогенних амінокислот. Джерелами рослинного протеїну вважають насіння зернових культур, бобових, овочів та фруктів.
Білок для веганів купити в інтернет магазині
Рослинний протеїн користь відмічають у здатності забезпечувати підтримку захисту м’язової маси під час інтенсивних тренувань, у здатності впливати на міцність кісток. Оскільки виготовляється даний вид протеїну з рослин, то підходить вегетаріанцям та людям з непереносимістю лактози. Також у його складі міститься велика кількість мінералів та вітамінів.
Протеїн рослинний види
Протеїн з рослин використовують під час приготування їжі, додають у салати та смузі. Існує декілька видів рослинного протеїну:
Соєвий протеїн є найбільш популярним, адже у його складі немає холестерину і він повільно засвоюється, що дозволяє використовувати його, як протеїн для схуднення. Соєвий білок створюють з сої, яка є самостійним продуктом харчування та до її складу входять амінокислоти і вітаміни.
Рисовий протеїн легкий у засвоєнні. Відповідає за хороший стан м’язової маси та підтримує стабільну вагу. Багатий на вміст кислот BCAA та метіоніну. Однак протеїн з рису не можна вважати самостійним, оскільки до його складу не входять всі необхідні амінокислоти.
Гороховий протеїн відомий своїми енергетичними здібностями: 100 калорій в 1 порції. У його складі мала кількість метіоніну, проте він багатий на вміст амінокислот, BCAA та лізину. Оскільки смак горіхового протеїну подобається не всім споживачам, у нього додають смак ванілі чи шоколаду.
Конопляний протеїн виготовляють з насіння конопель, які у своєму складі не мають наркотичних речовин і не викликають звикання. Головною відмінністю даного протеїну є наявність комплексу корисних мікроелементів, таких як калій, магній, залізо та Омега 3. Якщо є бажання купити протеїн на рослинній основі саме конопляний, то у свій раціон необхідно додати більше бобових культур, оскільки у ньому не вистачає лізину.
Ще один рослинний протеїн для схуднення - гарбузовий протеїн, який у своєму складі не містить треонін і лізин, а натомість багатий на вміст вітамінів та антиоксидантів.
Рослинний протеїн для схуднення
Коли у системі харчування переважають жири та вуглеводи, відбувається збільшення ваги. Для схуднення використовують рослинний білок. Тому що на відміну від тваринного білка, рослинний має здатність легше засвоюватись, немає такого навантаження на організм і покращується самопочуття.
Більшість дієт у своїй основі мають процес збільшення частки білкової їжі у щоденному раціоні. Оскільки в порівнянні з жирами і вуглеводами, калорійність білків мінімальна і організм насичується швидко і надовго. Протеїни формують клітини, тканини і не накопичуються в організм. Проте необхідно пам’ятати, що надмірний білок під час схуднення завдає додаткове навантаження на нирки, печінку та серце. Найкращим варіантом є збалансована дієта з використанням рослинного білка, під час якої є можливість позбутися зайвої ваги, а також поліпшиться самопочуття. Коли організм позбавлений доступу до калорій зовні, він починає використовувати жирові накопичення. Проте коли в організм не потрапляє необхідна кількість білків, він починає їх забирати з м’язів, тоді починають сповільнюватись обмінні процеси, можливі збої у роботі гормональної системи.
Людина втрачає небажані кілограми, проте не за рахунок жирових відкладень, а за рахунок м’язової маси. Відразу починає відчувати слабкість, дратівливість, відбувається зниження апетиту та імунітету. Найкраще перед будь-якою дієтою проконсультуватись з спеціалістом та харчуватись збалансовано.
Дозування рослинного протеїну
Провівши багато досліджень по впливу протеїну на організм людини, вчені дійшли висновку рослинний протеїн як приймати необхідно не менше 1,5 г на 1 кг ваги людини на добу. Купити протеїн рослинного походження немає проблем, оскільки на українському ринку представлено багато виробників.
Рослинний протеїн шкода відмічають при надмірному вживанні алергічні реакції, які проявляються болями у животі, здуттям та відчуттям нудоти. Необхідно зменшити дозування або ж зовсім відмовитись від вживання.