Ізотоніки

Nutrend Turbo Effect Shot, 25 мл
На складі
50 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Iso Plus+ L-Carnitine 35g sachet (апельсин)
Під замовлення
43 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Iso Plus powder (апельсин)	700 g
Під замовлення
471 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Iso Plus (апельсин) 10 tabl
Під замовлення
216 грн
Новинка
Ізотонік OLIMP Hydratonic Fast (апельсин) 20 tabl
Під замовлення
167 грн
Новинка
Ізотонік REDCON1 CANTEEN 370 g (30 порцій) Orange Crush Апельсин
Під замовлення
0 грн
Ізотонік Isotec Endurance, Scitec Nutrition, 1000 г, Лимонний чай
Під замовлення
0 грн
OstroVit - Isotonic 500g orange
Під замовлення
470 грн
Ізотонік Biotech IsoTonic 600 г Апельсин-манго
Під замовлення
442 грн
Гіпотонік, BiotechUSA, Multi Hypotonic, грейпфрут, 1000 мл
Під замовлення
356 грн
Гіпотонік, BiotechUSA, Multi Hypotonic, апельсин, 1000 мл
Під замовлення
356 грн

Купити ізотоніки у Львові та Україні

Під час інтенсивних спортивних занять людина втрачає багато рідини. Звичайна вода може відновити лише водний баланс, але не додасть спортсмену енергії та сили.

Так що ж робити, щоб відновити тіло та наповнити його речовинами для подальших тренувань?

Щоб не допустити зневоднення організму і не втратити багато цінних мінералів, використовують спортивні напої - ізотоніки.

Ізотонічні напої призначені для спортсменів та людей, які регулярно займаються фізичним навантаженням.

Так що це таке - ізотонік? І чи дійсно він кращий за воду?


Що таке ізотонік. Основні види

Займаючись активно спортом, не можливо не втрачати воду. Важкі та постійні тренування супроводжуються виділенням великої кількості поту. Звичайно, при цьому виходять зайві калорії й людина отримує бажаний результат.

Але, не всім відомо, що з потом виходять кальцій, калій, магній і натрій. А порушення водно-сольового балансу може призвести до зневоднення та занепаду сил. При постійній втраті сольових компонентів в тілі з’являється слабкість, відбуваються порушення в серцево-судинній системі, інколи виникають м'язові судоми.

І щоб організм відчував себе бадьоро і постійно був наповнений корисними речовинами, використовують ізотоніки.

Ізотоніки - це спортивні напої, наповненні електролітами, які містяться в організмі людини. Але, під час постійних фізичних навантажень важливі мінерали виводяться з тіла із зайвою вологою. Тому так важливо допомагати організму відновлюватися і не втрачати корисні речовини.

В склад ізотоніка входять всі компоненти, в пропорціях, схожих з тими, що містяться в організмі. Тому ізотонічний напій так швидко всмоктується і дає сили на нові тренування.


Ізотонік в основному складається з:

  • мінерали - натрій, магній, калій, кальцій, хлор. Відновлюють сольовий баланс і запобігають зневодненню.
  • вуглеводи - глюкоза, рибоза, мальтоза.Наповнюють організм енергією і силою.
  • додаткові вітаміни й мінерали;
  • смакові наповнювачі.

Ізотоніки купити можна в магазинах та аптеці Nutrix в формі рідини, рідше в вигляді таблеток та порошку.

Звичайно, всі інгредієнти, які входять в спортивний напій є у звичайних продуктах. І для поповнення водного балансу можна використати звичайну питну воду або фруктовий сік, сіль і глюкозу (цукор або мед). Це складові, які входять в спортивний ізотонік. Але, при приготуванні важливо дотримуватись пропорцій і знати, які додаткові компоненти можна додати.

Не завжди можна приготувати насичений вітамінами напій, а тим більше при постійних тренуваннях, спортсменам краще ізотоніки в таблетках купити або в рідкому вигляді.

Вживають корисні напої за 1-2 години до спортивного заняття, або після тренування ще 2 години поповнюють водний та мінеральний баланс. Також п’ють ізотоніки під час активного тренування.Якщо не має важких занять, чи вони не такі інтенсивні, то варто пити лише негазовану воду, або соки.


Для чого потрібен ізотонік. Користь і шкода

Ізотоніки потрібні для всіх людей, хто активно тренується. Але, особливо важливі вони для професійних спортсменів, які займаються бігом, важкоатлетів, велосипедистів.

Люди, які регулярно займаються спортом більше однієї години в день, мають обов’язково поповнювати свій водний та мінеральний баланс. Адже, при виведенні з організму електролітів, з’являються м’язові спазми, руйнуються м’язові волокна. А крім цього, можуть виникати проблеми з серцем, нирками та нервовою системою.

Так як же працює ізотонік і чим він корисний для організму?

Як вище написано, в склад ізотоніків входять мінерали, вуглеводи та вітаміни. Електроліти (натрій, магній, калій, кальцій, хлор) взаємодіючи між собою та іншими мінералами, створюють електролітичний розчин і передають до м’язів імпульс про розслаблення. При цьому, важливо під час тренувань, щоб в організмі зберігався сольовий баланс.

Швидкі вуглеводи (глюкоза) та вітаміни, які містяться в напої, допомагають організму витримувати важкі навантаження та відновитися. Густина ізотоніка схожа на плазму крові, тому і швидко засвоюється. Крім того, вживаючи ізотонік, не має проблеми діурезу, як при постійному вгамовуванні спраги водою.


Основні властивості ізотоніків

  • допомагають вгамувати спрагу та відвертають зневоднення організму;
  • налагоджують роботу серцево-судинної та нервової системи;
  • захищають від негативних змін в організмі під час важких навантажень;
  • підтримують обмін речовин в клітинах;
  • допомагають наповнювати організм корисними мінералами;
  • підіймають працездатність та надають енергії.

Ізотоніки відіграють важливу роль у підтриманні водно-сольового балансу організму під час інтенсивних тренувань, а також додають енергії. При правильному прийманні напоїв, організм спортсмена отримує лише корисні речовини.

Але, якщо людина не тренується регулярно і не отримує постійні навантаження на організм, приймання ізотоніків може негативно вплинути на органи.

По-перше, при відсутності фізичної активності та прийманні напоїв, можна з легкістю набрати вагу. По-друге, надмірна кількість електролітів може призвести до проблем з шлунково-кишковим трактом. По-третє, діабетикам варто перед вживанням ізотоніків проконсультуватись з лікарем, бо в склад входить глюкоза. Ці питання стосуються й алергіків, які можуть не переносити певні компоненти, які входять в склад ізотонічних напоїв.

І варто пам’ятати, якщо спортивні навантаження не кожен день і спорт не головна ціль в житті, то приймати ізотоніки постійно не рекомендується.

Купити ізотоніки в України можна на сайті аптеки Nutrix в будь-якому вигляді і формі випуску.

Nutrix © 2018 - 2023 Всі права захищені