Електроліти

Купити електроліти у Львові та Україні

Під час тривалих та важких навантажень, організм спортсмена втрачає воду та корисні речовини - електроліти. Адже, якщо не слідкувати за водно-сольовим балансом, то можуть виникати спазми м’язів, падіння артеріального тиску.

Для поповнення організму корисними солями, які вимиваються разом з водою під час тренування, приймають спортивні добавки, в склад яких входять електроліти. І саме такі мінерали є головними для підтримання енергетичного балансу організму.

Які бувають електроліти, яка користь для організму? Чи варто приймати спортивні добавки всім людям?


Що таке електроліти

Організм спортсменів потребує набагато більшої кількості електролітів, тому, що вони виходять з потом під час інтенсивних тренувань. При постійній втраті мінералів і невчасному поповненню, можуть виникати м’язові спазми, проблеми з тиском і нервовою системою. Такі ж симптоми можуть супроводжувати й людей, які не займаються спортом, але не отримують електролітів в харчових продуктах.

Та що ж таке електроліти та з яких елементів складаються? Електроліти - це солі, які відіграють важливу роль для функціонування клітин і підтримання водно-сольового балансу організму. Це речовини, які проводять електричний струм і допомагають надсилати сигнали в правильному напрямку до м’язів.

Електролітами є декілька мікроелементів і при відсутності достатньої кількості кожного, можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.


Виділяють п’ять основних електролітів, які впливають на організм і допомагають в отриманні найкращих спортивних результатів:

 • Кальцій - зміцнює кістки та захищає колінні суглоби.
 • Магній - допомагає мозковій діяльності та підтримує серце.
 • Калій - покращує роботу серцево-судинної й нервової систем.
 • Натрій - налагоджує м’язову систему.
 • Хлор - відповідає за травлення.

Електроліти для тренування важливі тим, що при виведенні води з організму, з нею і втрачаються мікроелементи. А підтримання води в тканинах, забезпечення правильної густини крові, зміцнення кісток - є головними функціями електролітів.

Звичайно, при не надходженні в організм людини таких корисних речовин, будуть виникати проблеми зі здоров’ям.

Тому, для поповнення організму корисними речовинами, спортсменам потрібно приймати спортивні напої (добавки), в склад яких входять електроліти.

Звичайно ці мінерали містяться і в харчових продуктах, які люди споживають кожен день. Важливо слідкувати за своїм раціоном і при регулярному фізичному навантаженні вживати потрібні електроліти.

Наприклад, якщо їсти більше капусти, шпинату, чорного шоколаду, картоплі, моркви й бобових, то можна отримувати натуральне джерело магнію. Всім відомо, що кальцій є в молочних продуктах і горіхах. Натрій і хлор - це звичайна сіль, якою, до речі, не варто зловживати. І продукти, які містять багато солі теж треба їсти з уважністю.

При вживанні продуктів, в склад яких входять електроліти, варто пам’ятати, що засвоєння мінералів в організмі надзвичайно низьке (наприклад, у 200 мл молока міститься 300 мг кальцію, а засвоюється протягом дня лише 10%). І добову норму електролітів, яка необхідна кожному організму, не можливо отримати з продуктів.

Тому при активних і важких тренуваннях, коли з організму виводиться багато води, варто приймати спортивні добавки з електролітами. Вживати продукти з вмістом корисних мікроелементів потрібно щодня. А спортсменам, які постійно тренуються, то варто електроліти купити в спортивних магазинах чи аптеці Nutrix.

Приймання електролітів для спорту може бути в формі таблеток, куди входять всі 5 необхідних сполук, або в формі ізотонічних напоїв, як складаються з корисних мінералів, вітамінів і вуглеводів. Вживають спортивні напої за 2 години до тренувань, або після занять, щоб поповнити організм мінералами.


Для чого потрібні електроліти. Користь та протипоказання

Електроліти - важливі елементи, які мають надходити в організм. Вони є основними помічниками при обміні речовин та підтриманні водного балансу в організмі.

Електроліти (натрій, магній, калій, кальцій, хлор) передають по тілу електричні імпульси і рівномірно розподіляють кількість води між тканинами.


Основні функції електролітів

 • регулюють рівень рідини в клітинах (шлункового соку);
 • є будівельними компонентами для кісток, зубів;
 • надають енергію після тренувань;
 • впливають на згортання крові в організмі;
 • активізують роботу органів травлення;
 • підтримують роботу серця та нервової системи.

Електроліти відіграють важливу роль не лише для спортсменів, які займаються фізичними вправами, але і для звичайних людей.


Адже, при відсутності одного з цих мінералів, в організмі з’являються певні проблеми зі здоров’ям:

 • порушується в’язкість крові;
 • погіршується газообмін в організмі;
 • відбуваються збої в роботі дихальної та серцево-судинної систем;
 • знижується міцність кісток;
 • з’являються проблеми з харчуванням;
 • виникають проблеми з водно-сольовим балансом (збезводнення);
 • з’являється загальна слабкість в організмі, нудота.

Тому, людям, які ведуть активний образ життя і займаються спортивними тренуваннями, обов’язково потрібно поповнювати свій організм добавками.

Електроліти в аптеці Nutrix та в магазинах спортивного харчування може купити кожна людина, у вигляді спортивних комплексів, в склад яких входять мінерали.

Але, приймаючи електроліти, варто пам’ятати, що надлишок мінералів інколи негативно впливає на організм. Наприклад, якщо в організмі багато магнію, то можуть виникнути проблеми з нирками та з’являються нудота, слабкість в м’язах. А при надлишку всіх електролітів, можуть виникати спазми в кишківнику і виникати проблеми з ШКТ.

При прийнятті рішення - приймати спортивні комплекси для зміцнення організму та м’язів, варто проконсультуватись зі спеціалістом. Адже, якщо ви не займаєтесь спортивними навантаженнями та не берете участь в змаганнях, то не варто зловживати добавками з електролітами. Спорт не завжди важливий в житті кожної людини, тому і вживання комплексів не потрібне.

Nutrix © 2018 - 2023 Всі права захищені