Несумісні вітаміни або які вітаміни не варто приймати одночасно

Несумісні вітаміни або які вітаміни не варто приймати одночасно
Дата: 26.04.2022 Переглядів: 3814

Комбінації вітамінів в поєднанні між собою можуть покращити і посилити їх позитивну дію на організм або ж навпаки, зашкодити і проявити негативний ефект, у кращому випадку їх ефект буде мінімальний, що також небажано, якщо таке поєднання буде несумісне.

Несумісні вітаміни рекомендовано приймати окремо одні від одних в інтервалі через 4-6 годин.

Сумісність вітамінів чи їх несумісність проявляється наявністю у них речовин, їх властивістю всмоктування у певному середовищі (кислому, лужному) та інших чинників. Певні речовини, що допомагають у засвоєнні один одному, не наносячи шкоду, а навпаки, являються важливими у процесі засвоєння - це синергісти. Протилежні їм у засвоєнні речовини, які чинять перешкоду і заважають засвоєнню - є антагоністи.


Важливість кожного з вітамінів беззаперечна.

У поєднанні вітаміни можуть викликати різні дії, які можуть мати позитивний ефекти й також негативний. А мікроелементи-антагоністи рекомендується приймати у різні години доби. Також, краще прийняти дві чи три таблетки різного складу, ніж одну таблетку полівітаміну з великою кількістю мінералів. 


Які є основні вітаміни та, які вітаміни не сумісні між собою та мінералами?

Вітамін С організм отримує зовні, оскільки цей водорозчинний вітамін не може синтезуватися у ньому та накопичуватися. 

- Надлишок вітаміну або його велика кількість викликає недостатність міді (Cu) в організмі.

- Всмоктування та засвоюваність В12 уповільнюється через аскорбінову кислоту, тобто вітамін С.


Вітамін В12 синтезується мікроорганізмами в кишківнику, але його всмоктування відбувається у тонкому кишківнику, тому організм потребує отримання Вітаміну В12 в процесі отримання їжі.

- Цей вітамін проявляє меншу активність при поєднанні з  продуктами, які мають у складі вітамін С.


Тіамін-вітамін В1:

- Неприємна можлива реакція алергічна від вітаміну В1 може посилитися при поєднанні його з вітаміном В12.


- Тіамін-вітамін В12 несумісний з мінералами кальцію-Ca та магнію-Mg, які зменшують його розчинність у воді.


Рибофлавін-Вітамін В2. Негативне уповільнене його всмоктування відбувається при поєднанні з Сu, Zn, Fe.


Піридоксин-вітамін В6 руйнується, коли присутній у ньому:

- Вітамін В12, який має у своєму складі кобальт.


Фолієва кислота-вітамін В9 взаємо несумісна з Цинком (Zn):

- Наявність вітаміну В9 в організмі розрушає цинк-Zn.

- В свою чергу, Zn значно зменшує всмоктування і проникнення вітаміну В9.


Вітамін А і бета-каротин накопичуються у печінці.

- Ці вітаміни засвоюються уповільнено при наявності вітаміну К, особливо при його великій кількості.


Вітамін D:

- Засвоєння вітаміну D уповільнюється в поєднанні з вітаміном Е.


Вітамін К:

- Всмоктування вітаміну К блокується при наявності і надлишковості Вітаміну А та вітаміну Е. Ці вітаміни рекомендовано споживати окремо. 


Сумісність мікроелементів один з одним та з вітамінами принесуть у своєму поєднанні більше користі організму. Але важливо правильно їх поєднувати, щоб не завдати собі шкоди, та бажано вітаміни купити в аптеці Nutrix. 


Які мінерали та які вітаміни не можна пити разом?

Ще один невеликий екскурс в те, які вітаміни не можна пити разом.

Існують пари вітамінів, мінералів та інших препаратів, які категорично не можна змішувати:


Магній-Mg та Кальцій-Ca. Кальцій засвоюється у кислому середовищі. Залізо та Магній роблять середовище лужним. Ці елементи мають споживатися з інтервалом в одну годину, і краще увечері.


Вітамін Е (токоферол) та Залізо-Fe, де залізо нейтралізує токоферол і перетворює його на неактивну форму.


Цинк-Zn та Мідь-Cu. Дефіцит міді може виникнути через одночасний прийом з Цинком (Zn).


Мідь (Cu) та інші елементи. Молібден (Mo) викликає дефіцит Міді (Cu), а також: знижують засвоєння міді елементи: заліза, марганцю, кадмію, аскорбінки.

Також і мідь діє негативно у поєднанні з цинком, молібденом, залізом, кобальтом, вітаміном А, оскільки блокує їх засвоєння.


Вітамін В1 та деякі мінерали в більшості. Тіамін несумісний ні з одним із мінералів, а кальцій та магній знижують засвоєння вітаміну В1.


Зелений чай та залізо-Fe. При одночасному вживанні зеленого чаю з продуктами із великим вмістом Заліза (Fe) його антиоксидантні властивості суттєво знижуються.


Вітамін В5 та мідь-Cu несумісні через те, що мідь робить вітамін В5 (пантотенову кислоту) неактивною.


Вітамін С та вітамін В12. Поєднання вітаміну В12 з вітаміном С та продуктами із вмістом цього вітаміну, знижує дію першого та погіршує його всмоктування в кишечнику.


Фолієва кислота та цинк-Zn. Вітамін В9 та Цинк-Zn погано розчиняються у воді, якщо їх поєднувати разом. Це погіршує їх всмоктування та перешкоджає корисному засвоєнню обох речовин.


Лоперамід (імодіум) та кальцій-Са. Протипроносні ліки гальмують моторику кишківника, а кальцій (Ca) має дію закрепу. У поєднанні ці препарати призводять до болісного закрепу.


Калій (К) та препарати зниження тиску мають властивість збільшення в крові кількості калію. Ці препарати у поєднанні можуть спричинити порушення серцевого ритму та задишку через надлишок калію. Також, потрібно обмежити споживання продуктів багатих на калій.


Тирамін (амінокислота) та антидепресанти. Тирамін, вступаючи в дію з антидепресантами та інгібіторами моноаміноксидази, може підвищувати тиск. 


Щоб надходження вітамінів було оптимальним, потрібно правильно відкоригувати харчування та приймати вітаміни і мікроелементи з урахуванням потреб та індивідуальності організму, дотримуючись інструкцій та враховуючи їх поєднання сумісності чи несумісності, та вітаміни купити Україна в інтернет-магазині аптеки Nutrix.

Nutrix © 2018 - 2023 Всі права захищені