Дерматокосметика
Важко знайти жінку, яка б сьогодні не користувалася косметикою. Стосовно чоловіків, то їм так само потрібен догляд за обличчям. Але не завжди звичайна косметика може допомогти позбутися проблем зі шкірою. Сухість, подразнення, запалення, схильність до появи розширених судин – для вирішення цих проблем потрібні спеціальні засоби. І саме дерматокосметичні засоби здатні оздоровлювати шкіру і впливати на проблемні місця. Дерматокосметику купити в Україні можна в будь-яких магазинах та аптеках.
Що таке дерматокосметика
Дерматокосметика - це спеціальні засоби догляду за шкірою, які мають як косметичні, так і лікувальні властивості. Вона призначена для догляду за проблемною та чутливою шкірою та проявляє високу ефективність в боротьбі з ознаками старіння.
До складу дерматокосметики входять такі ж біологічно активні речовини, як і в склад звичайної косметики. Але, ті самі вітаміни та мінерали додаються до лікувальних засобів в більшій концентрації та проходять ретельну обробку та очищення.
Основними активними складовими дерматокосметики є:
ретинол - форма вітаміну А, який поступає в організм з їжею;
фруктові та молочні кислоти;
гіалуронова кислота;
екстракти рослин.
Засоби розробляються та тестуються на безпечність для всіх типів шкіри спеціалістами- дерматологами. Адже, в складі лікувальної косметики не має ароматизаторів, парабенів та інших хімічних речовин. Тому дерматокосметика має такий вплив на шкіру і не викликає алергії та звикання. Дерматокосметика для дітей вирізняється лікувальними засобами, які в своєму складі не мають речовин, які допомагають підтримувати шкіру в процесі вікових змін.
Дерматокосметичні препарати не вважаються лікувальними і їх можна купити в магазині або аптеці без призначення лікаря.
Насамперед, лікувальна косметика рекомендована для покращення якості шкіри, догляду за жирною чи сухою шкірою та попередження старіння. Але, не варто плутати її з лікарськими засобами, які призначаються для лікування шкірних захворювань (призначення робить лікар).
Засоби для догляду та дерматокосметика для проблемної шкіри виробляються у формі кремів, тоніків, лосьйонів, сироваток, гелів, шампунів для волосся.
Поділяють засоби догляду на види:
для сухої шкіри та жирної шкіри;
для чутливої шкіри;
для шкіри, яка вкрита судинною сіткою;
лікувальні засоби від акне (при комплексному лікуванні з препаратами, призначеними лікарем);
для шкіри, яка схильна до пігментації;
для запобігання старіння (від зморшок, заломів, обвислості шкіри);
для лікування шкіри голови, від випадіння волосся.
Користуватися лікувальною косметикою можна як для профілактики, так і при виникненні певних проблем зі шкірою. Але, купуючи препарати, потрібно уважно дивитися спосіб використання і протипоказання.
Для того, щоб шкіра була пружною, сяючою, чистою і свіжою, то варто купувати не лише лікувальні засоби, а і вести здоровий спосіб життя. Харчування, спорт, позитивні думки, слідкування за здоров'ям та правильна косметика - і шкіра обличчя та волосся будуть в ідеальному стані.
Всі вітаміни і мінерали знаходяться в продуктах. І недарма кажуть - ми, це те, що ми їмо. Наприклад, найкращими корисними для шкіри продуктами є - жирна риба, морепродукти, горіхи, сир, зелень, оливкова олія, м'ясо і печінка та бобові. Вживаючи їжу, багату вітамінами, займаючись спортом і користуючись косметикою, яка підходить під тип шкіри, можна уникнути різних проблем.
Купуючи косметику з лікувальним ефектом варто звертати увагу не лише на рейтинг дерматокосметики, а і на склад препарату, для якого типу шкіри призначений і на відгуки.
Для чого потрібна дерматологічна косметика
Дерматокосметика, як і звичайна косметика, створена для догляду за шкірою, яка має свої особливості. Тобто, будь-який крем чи лосьйон, який використовується, має своє призначення для окремого типу шкіри.
Головною особливістю лікувальної косметики є те, що вона ефективно може усунути проблемні моменти:
надмірну сухість шкіри чи лущення;
запальні ділянки на шкірі;
почервоніння, або алергічну реакцію на препарати/продукти харчування;
залишки слідів від лікування акне;
висипи після вживання антибіотиків (продуктів), гормонального збою.
Але, варто пам'ятати, що дерматокосметика лише має поверхневу лікувальну дію і не призначена для лікування складних шкірних інфекцій та хвороб.
Використовуються косметологічні засоби також для:
запобігання появі розширених судин;
зменшення глибоких зморшок та перешкоджанню утворенню нових заломів;
вирівнювання тону шкіри та покращення мікрорельєфу;
очищення пор та регулювання жирності шкіри;
боротьби з фотостарінням завдяки ретинолу;
відлущування ороговілих зовнішніх шарів шкіри (епідермісу);
підтримки клітин шкіри еластичними та пружними завдяки гіалуроновій кислоті (сприяє доставленню кисню до клітин).
Підбирати дематокосметичні засоби потрібно з лікарем, або косметологом, так як банальне виникнення прищів може бути з різних причин: інфекція, запалення ШКТ, гормональний збій і тд.
Купити дерматокосметику можна в аптеці Nutrix та магазинах косметики чи торгових центрах. Але, ціна дерматокосметики завжди вища, ніж звичайної косметики, через те, що всі компоненти складаються з натуральних речовин і мають лікувальну дію.